به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز پنج شنبه, ۲ خرداد , ۱۳۹۸ | اوقات خوشی داشته باشید!

کفش ایمنی و فواید استفاده از آن؟

کفش ایمنی یا کفش کار نوعی کفش است که برای استفاده در محیط‌های کاری و صنعتی طراحی و ساخته می‌شود. پُرکاربردترین آن مجهز به زرهی فولادی در جلو کفش می باشد.

فایده استفاده از کفش ایمنی با زره فولادی این است که از آسیب دیدگی و قطع احتمالی انگشتان پا در موقع افتادن اجسام سنگین جلوگیری می ‌کند. کفش کار یکی از اولین ضروریات برای رعایت ایمنی کار است.(کفش شهپر)

 

کفش ایمنی

 

عوارض کفش ایمنی نامناسب

از پا بعنوان قلب عصبی انسان یاد می گردد، به همین سبب در انتخاب پوشش آن باید دقت بیشتری معطوف داشت. مسائل بهداشتی و ارگونومیکی کفش بایستی مد نظر قرار گیرد.

 

مطالب خواندنی : ویژگی های کفش ایمنی

 

طرز قرار گرفتن پا در کفش ارتباط مستقیمی با طرز فرم گرفتن اسکلت بدن و بخصوص ستون فقرات دارد. استفاده از کفش ناایمن و نامناسب فقط شامل عوارض و خطرات فیزیکی ظاهری نیست. بلکه گرفتاری های مزمن ستون فقرات، چشم درد و سردردهای مزمن نیز از عوارض استفاده از کفش نا ایمن و غیر ارگونومیک باشد. به لحاظ بهداشتی نیز در صورت استفاده از کفش های با آستری نامرغوب و غیر بهداشتی باعث بوجود آمدن میخچه و ایجاد باکتری، قارچ و بوی نا مطبوع پا می شود. در نهایت زیبایی و ظاهر کفش ایمنی به شکلی باشد که کاربر با رغبت و بدون اجبار از کفش ایمنی استفاده نماید.

 

کفش ایمنی

 

کاربرد کفش ایمنی

در محیط های کاری، سقوط یا افتادن وسایل و اشیاء امری عادی تلقو اجتناب ناپذیر است. وظیفه کفش ایمنی محافظت از پا در مقابل خطر سقوط اشیا، محافظت در مقابل خطر سُر خردن و لغزش پا است. افتادن مختص به مکان خاصی نیست اما در سطوح محیط هایی که به مواد روغنی آغشته می شود رایج تر است، از وظایف کفش ایمن محافظت در برابر جریان الکتریکی، مواظبت از پا در برابر خستگی و جلوگیری از سوختگی پا است.

shahparshoes