به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

کفش مناسب فوتبال چه ویژگی‌هایی دارد؟

حتما در هنگام خرید کفش فوتبال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا میخ‌های کفش فوتبال مدل‌های متفاوتی دارند. به همین دلیل در این مقاله از سایت شهپر دلیل این تفاوت‌ها و مشخصات کفش فوتبال مناسب را بررسی می‌کنیم.

انواع کفش فوتبال

به نظرتان انواع کفش‌های فوتبال چه ویژگی‌هایی دارند؟ در ابتدا انواع مختلف کفش فوتبال را بررسی می‌کنیم تا با مشخصات کفش فوتبال مناسب آشنا شوید.

  1. کفش فوتبال سالن

زمین‌های سالن دارای سطحی صاف و صیقلی هستند؛ به همین دلیل، کفش‌های فوتسال حتما باید دارای اصطکاک مناسب باشند تا بازیکنان در هنگام بازی سر نخورند کنند.

  1. کفش های مخصوص چمن

کفش‌های فوتبال مخصوص چمن به سه دسته هستند:

  • کفش چمن سخت

زمین‌های فوتبال چمن سخت، کوتاه،  پایدار و محکم هستند؛ لذا یکی از بهترین کفش‌ها برای این مدل زمین‌ها، کفش میخ‌دار پلاستیکی است.

  • کفش زمین چمن نرم

گاهی بارندگی و یا رطوبت سبب می‌شود که چمن گل‌آلود و نرم شود؛ لذا کفش‌هایی با میخ فلزی بهترین گزینه است.

  • کفش چمن مصنوعی

برای بازی در زمین‌هایی با چمن مصنوعی، کفش‌هایی را انتخاب کنید که کفی پلاستیکی متراکم همراه با میخ‌های ریز داشته باشد.

 

ویژگی های کفش فوتبال خوب و استاندارد

در این بخش به برخی از ویژگی‌هایی که یک کفش فوتبال مناسب دارد، خواهیم پرداخت تا با دید بهتری نسبت به خرید این کفش‌ها اقدام کنید.

جنس کفش فوتبال

با توجه به انتظاری که کفشتان دارید و مدت زمانی که می‌خواهید آن را به پا کنید، جنس کفش فوتبال را انتخاب نمائید تا کیفیت مورد انتظارتان را به دست آورید و هزینه مناسبی را بپردازید.

اندازه کفش فوتبال

کفش فوتبالی که قصد خرید دارید باید اندازه پای شما باشد. کفش نباید تنگ باشد چراکه موجب آسیب رسیدن به انگشتان و پشت پای شما خواهد شد.

قیمت کفش فوتبال

قیمت کفشی که قصد خرید دارید باید متناسب با فعالیت شما باشد اگر برای سرگرمی و با دوستان فوتبال بازی می‌کنید، کفش‌های فوتبال نیمه حرفه‌ای و ایرانی گزینه‌های بسیار خوبی هستند.

اما اگر یک بازیکن نیمه حرفه‌ای هستید، در این صورت هزینه کردن برای کفش فوتبال باعث افزایش عملکرد و کاهش آسیب‌دیدگی خواهد شد و از طرفی عمر مفید کفش شما زیادتر خواهد بود.

 

سخن آخر

برای خرید یک کفش فوتبال مناسب تمام تلاشتان را بکنید تا در وسط زمین بازی از خریدتان پشیمان نشوید! برای خرید انواع کفش‌های مردانه و زنانه، کفش‌های رسمی، کفش‌های کار، نیم‌بوت‌ها، نیم‌پوتین‌ها، کفش‌های ورزشی و انواع کفش‌های دیگر می‌توانید فروشگاه شهپر را انتخاب نمائید.