به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

کفش مناسب بسکتبال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یکی از اولین نکاتی که باید در شروع هر ورزش به آن توجه داشته باشید، کفشی است که استفاده می کنید. یکی از ورزش‌های پرطرفدار در ایران و دنیا بسکتبال است؛ به همین خاطر در این مقاله از سایت شهپر به ویژگی‌های کفش بسکتبال می‌پردازیم.

محافظت از قوزک پا

اولین چیزی که هنگام خرید کفش بسکتبال  باید به دقت مورد بررسی قرار دهید این است که از قوزک پا محافظت می‌کند یا خیر؟ محافظت از قوزک پا به عوامل مختلفی وابسته است؛ برای مثال مواد استفاده شده در کفش، انعظاف‌پذیری و کشش. تمامی این موارد را خوب بررسی کنید تا کفشی که انتخاب می‌کنید، به خوبی از قوزک پای شما محافظت کند.

سایز کفش

در هنگام انتخاب کفش حتما به سایز کفش توجه کنید. اگر کفش تنگ و یا گشاد ممکن است که باعث آسیب به قوزک و انگشتان در هنگام بازی شود.

اصطکاک کفش

ورزش بسکتبال در سالن‌هایی انجام می شود که داری سطحی صاف و سیقلی هستند؛ به همین دلیل مهم است که کفشی انتخاب کنید که دارای اصطکاک مناسب باشد و با گذشت زمان از میزان آن کم نشود.

راحتی و نرمی

بهتر است که قبل از خرید کفش بسکتبال راحتی و نرمی آن را نیز به خوبی بررسی کنید که حواس شما را پرت و بازی شما را مختل نکند.

قیمت کفش بسکتبال

فراموش نکنید که کفش ارزان قیمت و بی‌کیفیت، زیاد از پای شما حفاظت نمی‌کند و معمولا اصطکاک خوبی ندارد و همین می تواند سبب آسیب رسیدن به پای شود. لذا فراموش نکنید که کفش های زیاد ارزان و بی کیفیت برای بازی خریداری نکنید و حتما مطابق با نیازی که دارید کفش انتخاب کنید. البته این موضوع به این معنا نیست که کفش‌های گران حتما باکیفیت هستند!

 

کفش‌های بسکتبال با ساق‌های مختلف چه ویژگی‌هایی دارند؟

کفش بسکتبال دارای انواع ساق بلند، ساق متوسط و ساق کوتاه است که هر کدام از این انواع، ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه با این کفش‌ها آشنا می‌شویم.

کفش ساق بلند

مزیت کفش بسکتبال ساق بلند، حفاظت بیشتر از قوزک و مچ پای شما است. اما ممکن است که وزن کفش زیاد شود. این مدل کفش بسکتبال برای بازیکنانی مناسب است که قد و قامت بلندی دارند.

کفش بسکتبال ساق متوسط

کفش بسکتبال ساق متوسط محبوب زیادی دارد؛ به این دلیل که هم از مچ پای شما حفاظت می‌کند و هم سنگین نیست و شما را در هنگام بازی محدود نمی‌کند.

کفش بسکتبال ساق کوتاه

معمولا بازیکنانی سرعتی بازی می‌کنند این مدل کفش ها را خریداری می کنند اما این مدل کفش زیاد از مچ پای شما حفاظت نمی‌کند.

 

سخن آخر

برای انتخاب کفش بسکتبال مناسب، همه جوانب را در نظر بگیرید تا از بازی خود لذت ببرید و در زمین بسکتبال، درخشان ظاهر شوید! برای خرید انواع کفش‌های مردانه و زنانه، کفش‌های رسمی، کفش‌های کار، نیم‌بوت‌ها، نیم‌پوتین‌ها، کفش‌های ورزشی و انواع کفش‌های دیگر می‌توانید فروشگاه شهپر را انتخاب نمائید.