به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز یکشنبه, ۱۶ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

پوشیدن کفش در مدرسه چه تأثیری روی عملکرد دانش آموزان دارد؟

آیا پوشیدن کفش در مدرسه بر روی عملکرد دانش آموزان تاثیر دارد؟ و آیا اصلا پوشیدن کفش در مدرسه واقعا لازم و ضروری است؟

ما در این مقاله از شهپر قصد داریم تا بررسی کنیم که آیا پوشیدن کفش در مدرسه روی عملکرد دانش آموزان تأثیری دارد یا نه؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پاسخ کلی در این باره نمی توان داد چون هر مدرسه قوانین مخصوص خود را دارد که از طرف دانش آموزان لازم الاجراء است.

در بعضی از کشورها، حتی در حالی که دانش آموزان لباس مدرسه می پوشند به نظر می رسد که حداقل باید به کودکان کوچکتر اجازه بدهند که در تابستان پا برهنه باشند.

پوشیدن کفش در مدرسه - کفش شهپر

بعضی از مدارس دانش آموزان را موظف به پوشیدن کفش در مدرسه می کنند برخی فقط می گویند که دانش آموزان موظف هستند که چه نوع کفش هایی در مدرسه بپوشند و برخی مدارس هم هیچ گونه قانون خاصی در مورد لباس و کفش دانش آموزان ارائه نمی کنند.

اگر در قوانین مدرسه کودکتان به اجباری بودن پوشیدن کفش در مدرسه اشاره ای نشده است پس حتما کودکتان را بدون کفش در مدرسه راحت بگذارید و اگر کسی در مورد علت اینکار از شما سوال کرد بگویید که کودکم از این طریق احساس سلامتی و راحتی بیشتری می کند و مطمئن باشید که به استثنای کلاس های کارگاهی، محیط مدرسه هیچ خطری برای پاهای کودک شما ندارد.

همانطور که می دانید مزایایی برای زندگی پابرهنه وجود دارد: آموزش بهتر، ناهنجاری کمتر، سلامت بیشتر پاها و همه این ها دلایل منطقی برای این است که کودک شما پابرهنه به مدرسه برود.

مطالعات نشان میدهد که کودکانی که کفش ندارند در کلاس درس بهتر عمل می کنند.

به عنوان نمونه در اسکاندیناوی مطالعه ای صورت گرفت که در آن ۲۵ مدرسه در سرتاسر جهان را زیر نظر گرفتند و دریافتند که کودکانی که در مدرسه بدون کفش هستند احتمالا بهتر رفتار می کنند و نسبت به همسالان دارای کفش خود عملکردشان بهتر است.

پوشیدن کفش در مدرسه - کفش شهپر

محققان دانشگاه بورنموت دریافتند دانش آموزانی که کفش های خود را در خارج از کلاس می گذارند زودتر به مدرسه می روند و علاقه ای به ترک مدرسه ندارند و در نهایت منجر به پیشرفت تحصیلی بهتر آنها می شود.

در حال حاضر تعدادی از مدارس در انگلیس وجود دارند که این سیاست (بدون کفش) را در پیش گرفته اند. کارشناسان دریافتند که با برداشتن کفش ها کلاس های درس ساکت تر بودند و فضای آرامتری را فراهم می کردند که در آن دانش آموزان تمایل بیشتری به فعالیت های یادگیری داشتند.

در اسکاندیناوی و سایر کشورهای اروپای شمالی، مرسوم است که کفش را در خارج از کلاس در می آورند. کارشناسان معتقدند که این بچه ها یادگیری شان بهتر است زیرا این امر باعث می شود آرامش و”احساس خانه بودن” را داشته باشند. داشتن شرایطی در کلاس که مانند خانه است به معنای این است که تعداد بیشتری دانش آموز در کلاس می مانند و از درس لذت می برند.

به گفته پرفسورهیل، رهبر گروه تحقیقات، پوشیدن جوراب در داخل کلاس به معنای کاهش ۲۰ درصدی صورت حساب های مربوط به تمیزکردن کلاس ها می باشد. به گفته این گروه تحقیقاتی زورگویی در مدارس نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

roksa.ch