به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

نشانه های صافی کف پا

ما در این مقاله از شهپر قصد داریم تا شما را با علائم و روش های تشخیص صافی کف پا آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

همه انسان‌ها در حالت عادی دارای ۳۳ مفصل در هر یک از پاهای خود هستند و این مفاصل تعداد ۲۶ استخوان کوچک را در کنار یک دیگر قرار داده‌اند. نحوه قرار گیری این ۲۶ استخوان و عضلات و تاندون‌های پیرامون آن‌ها به‌گونه‌ای است که در پنجه هر فرد عادی و سالم، یک عدد قوس رو به پایین وجود دارد که به توزیع وزن بدن در پاها و حفظ حالت فنری و ارتجاعی گام‌ها کمک می‌کند.

صافی کف پا - کفش شهپر
در واقع، شکل و ساختار این قوس‌های کوچک، نحوه قدم زدن و شکل کلی گام‌های افراد مختلف را تعیین می‌کند. به‌طوری که نحوه گام برداشتن در افراد فاقد قوس که در عموم به اسم افراد دارای صافی کف پا شناخته می‌شوند، با افراد دارای قوس زیاد در پنجه، بسیار متفاوت است.
قوس‌های پا باید محکم و در عین حال انعطاف پذیر باشند.

در نتیجه، می‌توانند نسبت به سطوح مختلف سازگاری داشته باشند. در افراد مبتلا به صافی کف پا، در هنگام ایستادن یا قدم زدن، پاهای آن‌ها به سمت داخل متمایل می‌شود.
در حالی که ممکن است برخی افراد دارای کف پای صاف هیچ نشانه‌ای نداشته باشند، در برخی افراد می‌تواند دارای نشانه‌های گسترده‌ای بوده و محدودیت‌هایی را ایجاد کند.

علایم و نشانه های صافی کف پا

درد در ناحیه داخلی قوس كف پا، پاشنه یا مچ پا
انحراف و متمایل شدن پا ها به سمت بیرون طوری كه از پشت كه به پای افراد یا كفش آنان نگاه می كنیم قوزك های پا به داخل برجسته شده اند و قسمت داخل كفش ساییده شده است.
درد ساق پا
درد زانو، مفصل ران، و / یا قمست پایین كمر
خستگی در حین در راه رفتن
دردی كه با انجام فعالیت تشدید می شود
درد در هنگام ایستادن برای مدت طولانی

انواع صافی کف پا

دو نوع از رایج ترین انواع صافی کف پا را می توان در بین افراد مشاهده کرد که عبارت از صافی کف پای انعطاف پذیر و صافی کف پای سخت است.

صافی کف پا - کفش شهپر

اگر یک نفر در حالت نشسته یا ایستاده بر روی انگشتان خود، انحنای کف پا داشته باشد، اما با قرار دادن کامل پا بر روی زمین، انحنا یا قوس کف پا از بین برود، فرد مورد نظر صافی کف پای انعطاف پذیر دارد.

به هر حال، اگر صرف نظر از نشسته یا ایستاده بودن، کف پای فرد صاف باشد، در اصطلاح به این مشکل صافی کف پای خشک یا واقعی گفته می شود.
به صافی کف پای انعطاف پذیر گاهی اوقات «صافی کف پای نوزادان» نیز می گویند، زیرا این مشکل ابتدا در زمان کودکی مشاهده می گردد. صافی کف پای مادرزادی یا خشک کمتر در بین کودکان رایج است.

در حقیقت، تمام نوزادان با کف پای صاف به دنیا می آیند و انحنا یا قوس کف پای آنها تا سن ۵ یا ۶ سالگی تشکیل می شود. هنگامی که کف پای صاف خشک در بین افراد بزرگسال ایجاد می شود، در اصطلاح به این مشکل «کف پای صاف اکتسابی بزرگسالان» یا «اختلال عملکرد تاندون تیبیالیس خلقی» می گویند.

صافی کف پا در بزرگسالان می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. در اینجا به متداول ترین موارد اشاره می کنیم:

نا به هنجاری که از بدو تولد وجود داشته است.
کشیدگی یا پارگی تاندون ها
آسیب دیدگی یا تورم تاندون، که ساق پا را از طریق قوزک پا به قوس کف پا متصل می کند.
شکستگی یا در رفتگی استخوان ها
بعضی بیماری ها، مانند آرتروز روماتوئید
مشکلات عصبی
فاکتور های دیگری که ممکن است ریسک ایجاد این مشکل را افزایش دهند، عبارت اند از:
چاقی و اضافه وزن
دیابت
سالخوردگی
حاملگی

تشخیص کف پای صاف

هر فردی با انجام چند تست ساده می تواند به وضعیت قوس پای خود پی ببرد.

الف – تست تصویر کف پا

از استخر که بیرون می آئید، به رد پای خود روی کفپوش نگاه کنید. یک خط باریک بخش جلوی پا را به پاشنه اتصال می دهد. اگر کف پا صاف باشد عرض این خط در ناحیه ی وسط پا با جلوی پا برابر است.

صافی کف پا - کفش شهپر

اگر قوس پا نرمال باشد، عرض خط در وسط یا تقریبا نصف بخش جلویی است. اگر ارتفاع قوس زیاد باشد، فقط یک خط باریک بخش جلویی پا را به پاشنه اتصال می دهد. تصویر هر دو پای فرد باید برابر و یکسان باشد.

ب – بررسی کفش ها

کفش ها را روی یک میز مسطح قرار دهید و از پشت و در سطح چشمتان به آنها نگاه کنید. کفش ها باید به طور یکنواخت و یکسان ساییده شود. صافی کف پا موجب می شود که کفش در سمت داخل به خصوص در ناحیه ی پاشنه بیشتر سایش پیدا کند.

همچنین رویه ی کفش در قسمت داخل به سمت کف کفش انحراف پیداکند. اگر درد منحصر به یک پا است، برای تشخیص صاف بودن کف پا می توانید از دو تست در منزل استفاده کنید: Weed is one of the most commonly used illegal substances in the U.S. There are quite a few different types of weed seeds that can be purchased in retail stores or they can be ordered online. The term weed refers to any type of plant that’s grown in a garden for decoration or ceremonial purposes, but it is also often used to describe cannabis plants. Weeds are very common, and they’re found all over the world, with certain types of weeds growing in each region. Weed seeds are typically smoked with tobacco or marijuana.

ج- تست نوک انگشتان

در حالی که صاف ایستاده اید نوک انگشتان دست ها را روی دیوار مقابل قرار دهید و روی نوک انگشتان یک پای خود بایستید.اگر نتوانید این کار را انجام دهید احتمالا کف همان پا صاف می باشد.

د- تست تعداد انگشتان

طوری بایستید که پشت شما به آینه باشد. به طور نرمال از پشت فقط باید انگشت چهارم و گاهی سوم دیده شود.اگر همراه با صافی پا درد هم وجود داشته باشد یا با ایستادن روی انگشتان هم قوسی دیده نشود، عکس رادیوگرافی جهت تشخیص علت ضروری است.