به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

رابطه بین سایز پای کودکان و انداره قد آنها در بزرگسالی

سایز پای کودکان و اندازه قد آنها!

سایز پای کودکان

پیش بینی قد کودکان بسیار جالب است البته به شرط آنکه این پیش بینی ها را خیلی جدی نگیرید. به طور کلی رابطه بین سایز کفش و قد کودک نسبی است؛ با این حال در خیلی از فرمول های مربوط به پیش بینی قد کودکان به کار می رود. البته در خیلی از این پیش بینی ها، قد والدین را هم در نظر میگیرند. صحت و درستی رابطه سایز پا کودکان و قد آنها در بزرگسالی در دوران نوجوانی ( سال های تین ایجری ) که با بلوغ همراه است، رشدی بین ۳ تا ۵ اینچی پا ها بسایر عادی است.

پیشبینی قد نهایی

قد کودک

دکتر رابرت اچ شمرلینگ ( Robert H.Shmerling ) در مقاله ای با عنوان ” آیا میتوانیم قد را پیش بینی کنیم ” می گوید: یک رشد ناگهانی در سایز پای نوجوان شما در دوران بلوغ نشان دهنده این است نوجوان شما در آستانه چنین رشد قدی قرار دارد اما با این حال سایز کفش وی پیش بینی خوبی برای قد نهایی نوجوان شما نیست. در واقع هیچ روش قابل اطمینانی برای پیش بینی قد نهایی یک نوجوان وجود ندارد.

آیا شما سایز مناسب کفش خود را میپوشید؟

عوامل بسیازی قد نهایی نوجوان شما را تعیین میکند. یکی از این عوامل این است که طولانی ترین طول استخوان او، مانند استخوان ران در قمست فوقانی پا در قمست پایینی پا چگونه میشوند. جنس، هورمون ها، ژن ها، سلامت عمومی و تغذیه دیگر عوامل هستند.

محاسبات سریع

قد کودک

رابرت راشل جانستون و پاتریشیا کوبی معتقدند که با اینکه رابطه ضعیفی بین سایز پا نوجوان و قد نهایی وجود دارد اما یک فرمول برای آن وجود دارد و آن دو برابر کردن سایز کفش نوجوان شما به اضافه ۵۰ می باشد. این یک محاسبه سریع در پیش بینی قد نوجوان شماست. برای مثال اگر سایز پا نوجوانی ۱۰ است، قد نهایی او ممکن است حدود ۷۰ باشد.

 

استاندارد های ایمنی کفش