به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

خرید کفش : چگونه کفش صحیح را انتخاب کنیم

ابتدا بخوانید: خریدن کفش خوب:نکاتی که باید بدانیم

نکاتی که باید در خرید کفش رعایت کنیم:

ارزیابی کیفیت کفش برای هر نوع آن، متفاوت است. برای بررسی کیفیت کفش چرم و شناسایی نوع آن، بهترین راه، لمس کردن بافت کفش خریداری شده است. کفش با چرم مصنوعی و رنگ شده، بافت رنگ مصنوعی، دارای روکشی است که با لمس، می‌توان آن را شناسایی کرد.

ممکن است عجیب به نظر برسد اما بافت چرم طبیعی برخلاف نمونه مصنوعی، بی‌نقص، صاف و به طور کامل براق به نظر نمی‌رسد. در نمونه صنعتی به نقطه ایده‌آل در این شاخص‌ها می‌رسیم که البته، نمای مصنوعی به آن می‌دهد. رنگ یا نمای مازاد، شگردی برای پوشاندن بافت نامرغوب چرم مصنوعی یا هر نوع بافت شیمیایی است که باید به آن توجه کنید.

جزئیاتی وجود دارد که نشان از باکیفیت بودن کفش خریداری شده هستند پس به آن‌ها، توجه کنید. برای خرید صحیح کفش بادوام، ابتدا مطمئن شوید که کفش انتخابی دارای روکش مستحکم در میان کفی و پاشنه است.

کفشی که از لایه روکش در میان کفی پا و پاشنه برخوردار باشد، برای مدت طولانی‌تری، شکل خود را حفظ کرده و ایمنی بهتری برای پا، فراهم می‌کند. همچنین، این روکش به نحو بهتری مانع ورود آب و اشیا خارجی می‌شود.

بیشتر بخوانید : انتخاب کفش نامناسب و بروز بیماریهای مختلف (بخش۱)

خرید صحیح کفش بادوام

خشک بودن پاشنه کفش، همواره به معنای استحکام آن نیست چرا که پاشنه سفت می‌تواند شکننده باشد و ضربه‌های برخورد کفش به زمین را به شکل حادتری به پا وارد کند.

به دنبال گزینه‌ای باشید که در عین مقاوم بودن، دارای انعطاف پذیری قابل قبول باشد. به جزئیات کم کیفیت در کفش توجه کنید. چسب نامرغوب، برش‌های غیر دقیق و دوخت نامرتب به معنای نزدیک بودن تاریخ متلاشی شدن کفش است.

انتخاب مناسب کفش

استفاده روزمره از کفش را متصور شوید

کفش خریداری شده، حتی اگر از کیفیت ساخت بالا و سازگاری با محیط زندگی شما، برخوردار باشد، اگر نتوان از آن در شرایط متنوع روزمره، استفاده کرد، دیگر بادوام بودن یا نبودن، چندان مهم نیست. کفش خریداری شده می‌تواند در یک نگاه زیبا و باکیفیت به نظر برسد

اما آیا در حین خرید، به تطابق رنگ آن با لباس‌‌های خود، توجه کرده‌اید؟ قرار است از این کفش در مناسبت‌های خاص استفاده کرده یا هر روز آن را برای پیاده‌روی بپوشید؟

زمستان، باران و مشکل شوره زدن کفش، تابستان، عرق کردن و خطر رشد باکتریایی در محیط آن، در زمان خرید یک کفش طولانی مدت اهمیت دارد. اگر قصد انتخاب یک کفش برای مناسبت خاص، هستید، شاید این موارد چندان مهم نباشد اما برای استفاده روزمره و با دوام، به تمامی شرایط و فعالیت‌های روزمره، توجه کنید.