به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ | اوقات خوشی داشته باشید!

چگونه کفش راحتی مناسب انتخاب کنید؟

چگونه باید یک کفش راحتی مناسب انتخاب کنید؟ حتما بارها پیش آمده است که زمانی که در مغازه با انواع مختلفی از کفش راحتی روبرو می‌شوید از خود بپرسید چگونه باید یک کفش راحتی مناسب انتخاب کنم؟ در این مقاله از سایت شهپر ، می خواهیم نکات مهمی که باید برای راحتی انواع مختلف کفش در نظر بگیرید را باهم مرور کنیم.

کفش راحتی مناسب

نکاتی که باید در انتخاب کفش راحت پاشنه بلند بدانید!

کفش را از قسمت پاشنه و انگشتان در دست‌تان نگه دارید. زیره‌ی کفش باید انعطاف‌پذیر باشد و از قسمت جلوی قوس کف خم شود اما از میانه‌ی قوس پا سفت باشد.

کفش پاشنه بلندی را انتخاب کنید که پاشنه‌ی آن درست زیر مرکز پاشنه‌ی شما قرار دارد. اگر خیلی جلو باشد یا در پشت کفش باشد، مشکل تعادل خواهید داشت.

به دنبال کفش‌های جلوبسته باشید. سوزان لوین، جراح پا در نیویورک می‌گوید: «کفش جلو بسته کفشی است که قسمت جلوی آن از انگشتان‌تان بسیار بلندتر است و مانع فشردگی انگشتان‌تان می‌شود».

اطمینان حاصل کنید که قسمت انگشتان به اندازه‌ی کافی پهن باشد.

توجه داشته باشید که گوه‌ی کفش وزن‌تان را به طور مساوی توزیع می‌کند و به این طریق از پا پشتیبانی می‌کند. با این حال، توجه داشته باشید که انعطاف‌پذیری محدود گوه، خطر غلتیدن مچ پا به پهلوها را افزایش می‌دهد.

برای بررسی کفش از نظر بالشتی آن با فشار دادن انگشتی به قسمت توپی آن امتحان کنید. در این وضعیت باید کمی حالت ارتجاعی یا احساس نرمی داشته باشد.

از پوشیدن کفش‌های ساخته شده از چرم‌های مصنوعی اجتناب کنید. کفش‌هایی با رویه‌های چرمی، جیر یا پارچه‌ای بپوشید. از آنجایی که این مواد نفس می‌کشند، احتمال تاول زدن را کاهش می‌دهد.

 

کفش راحتی

 

نکاتی که باید در انتخاب کفش تخت (فلت) راحت بدانید!

به دنبال ساختاری مقاوم و بادوام باشید. «سعی کنید در ناحیه اطراف پاشنه‌ی کفش فشار وارد کنید، اگر پاشنه به اندازه‌ی کافی فرو برود تا آنجا که بتوانید کفی را لمس کنید، کفش پشتیبان نیست.»

انتهای کفش را بگیرید و سعی کنید آن را بپیچانید. اگر کفش خیلی خم شود، پشتیبان نخواهد بود.

اگر قوس کف پایتان زیاد است، به دنبال کفش‌های تختی (فلتی) با کمی پاشنه باشید. پاشنه باعث تسکین درد پا می‌شود.

کفش‌هایی با زیره‌ی چرمی یا لاستیکی بخرید تا بهینه‌ترین ضربه‌گیری را داشته باشد.

فقط کفش‌هایی را بپوشید که کفی‌های چرمی یا جیر دارند. قابلیت تنفس و انعطاف‌پذیری این کفی‌ها از آزردگی و تاول پا جلوگیری می‌کند و قالب پاهایتان می‌شوند.

به دنبال کفش‌های تخت (فلت) نوک گرد باشید. آنها شکل پا را دنبال می‌کنند و به انگشتان پا اجازه‌ی حرکت می‌دهند.

با یافتن کفشی با پشتی که کاملاً اندازه باشد و پای شما را محکم نگه دارد، از لغزش و بریدگی‌های پاشنه‌یتان جلوگیری کنید.

نکاتی در خصوص جستجوی صندل ضد تاول

از کفش‌های شل و لق اجتناب کنید. با بررسی نحوه‌ی قرار گرفتن کفش روی میز، کیفیت آن را بررسی کنید. یک کفش خوش ساخت در حالت ایستاده‌ی خود متعادل و متوازن به نظر می‌رسد.

پاشنه‌های مخروطی را پیدا کنید که برجستگی (پایه) پهنی دارند که می‌توانند ضربه‌گیری بهتری داشته باشند. به‌علاوه روی پاهایتان بدون تکان و لق خوردن بایستید.

سوزان لوین می‌گوید: «از کفش‌های بدون پشت، مانند دمپایی‌ها و اسلایدها خودداری کنید، زیرا باعث بروز درد در قوس پا می‌شوند.» به جای آن، به دنبال صندل با بندهایی باشید که دقیقاً زیر مچ پا می‌رسند (نه این‌که دور مچ پا را بگیرند). این موارد به تعادل و ایمنی پا کمک می‌کنند.

فقط صندل‌هایی را بپوشید که بندهای چرمی یا جیری دارند تا از بروز خراش جلوگیری شود.

مطمئن شوید که قسمت پنجه‌ی کفش به اندازه‌ی کافی برای قسمت پنجه‌ی پایتان پهن باشد.

به دنبال کفش‌های لژداری (پلتفرم) باشید که بدون این‌که احساس کنید تصور کفش پاشنه بلند را برایتان ایجاد می‌کند.

قسمت داخلی بندها را از نظر درز و سایر جزئیات ساختاری بررسی کنید که ممکن است در پا فرو بروند.

شرکت تولیدی شهپر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع کفش و صندل، تلاش دارد تا با رعایت اصول و آخرین استانداردهای دنیا، سلامتی شما را هنگام پوشیدن کفش های شهپر تضمین نماید.

منبع: realsimple.com