به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید.

arckbru_RUus

امروز سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷ | اوقات خوشی داشته باشید!

۳ مورد مهم و کلیدی در انتخاب کفش مناسب

انتخاب کفش مناسب برای ورزش و یا پیاده روی معمولی روزمره باید با دقت انجام شود. همانطور که می دانید سلامت پاها از اهمیت خاصی برخوردار است چنانچه این عضو را قلب دوم می نامند و این عنوان به طور کامل نقش این عضو را نشان می دهد. بارها اتفاق افتاده است که هزینه ی زیادی برای خرید یک جفت کفش صرف کرده اید اما بعد از پوشیدن انها احساس راحتی نداشتید. همین اصل بیانگر تناقص قیمت با کیفیت است پس بهتر است در زمان خرید کفش مناسب و استاندارد ، ملاک شما تنها قیمت نباشد بلکه ۳ اصلی که در این بخش عنوان شده را باید حتما مد نظر قرار دهید.

یک کفش مناسب در درجه اول باید کف، رویه و پاشنه مناسب داشته باشد و در درجه دوم باید از همان لحظه ای که پوشیده می شود در پا احساس راحتی ایجاد کند.

یک نوع کفش برای همه ی افراد مناسب نیست زیرا افراد ممکن است پهنا و فرم پای متفاوتی داشته باشند، به طوری که یک کفش برای یک شخص مناسب بوده و برای فرد دیگر مناسب نباشد.

یک کفش خوب باید تهویه مناسبی داشته باشد، اگر کفشی تهویه مناسبی نداشته باشد علاوه بر اینکه میکروب ها و میکروارگانیسم های مختلف در پا بیشتر رشد پیدا می کنند، ممکن است باعث ایجاد بوی بد و زخم در پا شود.

 

نحوه انتخاب کفش های مناسب

معمولاً اندازه ی پاشنه ی مناسب برای کفش های معمولی حدود ۲٫۵ تا ۴ سانتی متر است اما اگر کف پا صاف باشد ممکن است لازم باشد تغییراتی در کفش فرد ایجاد شود.

برای کسی که به کمردرد دچار است ابتدا باید علت آن مشخص شود و اگر علت کمردرد به مشکلات پا مربوط باشد با تشخیص ارتوپد برای او کفش مناسبی در نظر گرفته می شود و در صورتی که این کفش در بازار وجود نداشت برای او کفش مخصوصی درست می شود.

اگر علت کمردرد به مشکلات در ستون فقرات برگردد باید مشکل برطرف شود و در صورتی که فرد به سرخوردگی مهره ها و بیرون زدگی دیسک دچار است با تغییر کفش، درد او بهبود پیدا نمی کند.