به وبسایت شرکت کفش شهپر خوش آمدید. ورود / ثبت نام

arckben_USru_RU

امروز پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸ | اوقات خوشی داشته باشید!

چگونه کفش چرم را نرم کنیم؟(بخش اول)

کفشهای چرم نو می تواند بسیار رنج آور باشند و سبب تاول ها و دیگر مشکلات مربوط به پا شوند. مگر اینکه آنها را نرم کنید، در این صورت به همین شکل باقی می ماند. خوشبختانه چند راه برای نرم کردن چرم وجود دارد که آنها را برای پایتان بسیار راحت تر می سازد.(کفش شهپر)

استفاده از روغن برای نرم کردن کفش چرم

۱ : کفش های خود را قبل از به کار بردن هر ماده اضافی تمیز کنید. روغن نباید تا قبل از تمیز شدن کفش ها استفاده شود. برای تمیز کردن کفش ها از یک پارچه مرطوب استفاده کنید و به آرامی هر دوده یا خاکی که روی آن چسبیده را پاک کنید.دوباره آنها را با یک پارچه خشک پاک کنید و مطمئن شوید برای روغن کاری خشک و آماده هستند.

 

روغن برای نرم کردن کفش چرم

 

۲ : روغن خود را انتخاب کنید. روغن زدن بر روی کفش های چرم تان آنها را بازسازی و تغذیه می کند و باعث میشود کعشهای نرمتری داشته باشید. روغن های زیادی وجود دارند که می توانند کفش های چرمی شما را نرم  و از خشکی انها جلوگیری کرده یا کاهش دهند. روغن مینک( راسو) واکس چرم، روغن نارگیل، و روغن پا برای نرم کردن کفش های چرمی مفید هستند.

 

روغن برای نرم کردن کفش چرم

 

برای انتخاب روغن مناسب برای کفش تان از یک تعمیرکار کفش متخصص و شایسته کمک بگیرید.

روغن زیتون طرفداران زیادی دارد اما برخی می‌گویند که نقاط روغنی را از خود برجای می‌گذارد و منجر به خراب شدن چرم می شود.

 

مطالب خواندنی : نکاتی در مورد جا کفشی در خانه

 

۳ : برچسب روی روغن چرم را مطالعه کنید. نسبت به روغن های چرمی که حاوی شیره کام، روغن کرچک، روغن های معدنی یا دیگر مواد شیمیایی سمی هستند، هوشیار باشید.این مواد ممکن است به کفش‌های چرم شما آسیب و یا سبب خشک شدن آنها شوند قبل از خریدن یک روغن چرم خواص برچسب آن را با دقت مطالعه کنید

با مسئول فروشی که کفش خود را از آنها میخرید در مورد اینکه کدام روغن برای کفش شما مناسب تر است مشورت کنید.

 

روغن برای نرم کردن کفش چرم

۴ : زدن روغن بر روی کفش ها: کمی از روغن را در یک ظرف کوچک و تمیز بریزید. دو انگشت خود را در پارچه ای تمیز یا تیشرت کهنه بپیچید. انگشت های پیچیده شده را داخل روغن ای که انتخاب کرده اید بزنید. بعد از غوطه ور شدن انگشتان آنها را از روغن بیرون آورده و اجازه دهید روغن های اضافی از آن بچکد. سپس دست خود را روی سطح تمیز شده کفش چرم بیاورید و روغن را به آرامی با حرکات دایره ای به سطح کفش بمالید.

بعد از یک لایه روغن کاری اجازه دهید به طور کامل جذب کفش شود.

 بسته به کفشتان ممکن است لازم باشد چند ساعت یا یک روز کامل صبر کنید تا لایه دیگر را بزنید. اگر می‌بینید کفشتان هنوز روغنی است یا وقتی آن را لمس میکنید حس چرب بودن میکنید، اجازه دهید همانطور بماند تا اینکه روغن کار خود را به طور کامل انجام دهد.

بعد از این که روغن جذب شد، نرمی کفش ها را ارزیابی کنید. اگر میخواهید کفش نرمتر شود یک لایه دیگر به همان روش اول به روی کفش بزنید و دوباره نرمی آن را بررسی کنید. در صورت نیاز تکرار نمایید.

 

shahparshoes